Klub Aikido Aikikai

logo

Podstawowe informacje dotyczące klubu

 


Opis klubu:

Klub Aikido Aikikai powstał 19 września 2005 roku z inicjatywy Michała Wąsa, Marty Wąs oraz grupy przyjaciół. Od 6 lutego 2006 r. do 31.12.2013r. KAA był zrzeszony w Polskiej Federacji Aikido. Aktualnie KAA należy do Centrum Aikido Aikikai Polska.
Opiekunem merytorycznym i honorowym członkiem Klubu jest sensei Roman Hoffmann 6 dan, prezes PFA w latach 2005-2010, obecnie prezes CAA Polska.
Od początku powstania Klubu zajęcia są prowadzone w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Bełchatowie. Corocznie staramy się rozszerzać zakres działania Klubu, obecnie zajęcia aikido prowadzone są w: Tomaszowie Mazowieckim, Moszczenicy, Woli Krzysztoporskiej, Jarostach, Ręcznie, Klukach oraz w piotrkowskich przedszkolach.
Poza grupami dorosłych KAA prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat.
Ponadto Klub organizuje staże, warsztaty, a także pokazy - kilkanaście w roku. (link do filmów z pokazów, link do zdjęć z pokazów)
Członkowie Klubu biorą udział w stażach wyjazdowych, także zagranicznych, organizowanych przez inne kluby, jak również i CAA Polska.
Jesteśmy największym klubem aikido działającym na terenie województwa łódzkiego i najdłużej działającym w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tomaszowie Mazowieckim. Od 01.09.2010 roku Klub dysponuje stałym dojo na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego przy ul. 1-go Maja 27 (teren huty Hortensja), o pow. 96 m.kw. wyłożonym matą.
Sensei Michał Wąs 3 dan reprezentował polskie aikido na SportAccord World Combat Games w Sankt Petersburgu, w październiku 2013r – imprezie będącej odpowiednikiem olimpiady, tyle że związanej ze sztukami walki.
Sensei Michał Wąs posiadał tytuł Fukushidoin PFA, co pozwalało na samodzielne egzaminowanie na stopnie "kyu" (uczniowskie). Aktualnie będąc zrzeszonym w CAA Polska zarówno sensei Michał Wąs, jak i sensei Marta Wąs są egzaminatorami z tytułem fukushidoin.


Lista dojo:

Nazwa dojoe-mailwww
Dojo Żelechlinekbiuro@klub-aikido.comwww
Dojo Gorzkowicebiuro@klub-aikido.comwww
Dojo Tomaszów Mazowieckibiuro@klub-aikido.comwww
Dojo Bełchatówbiuro@klub-aikido.comwww
Dojo Piotrków Trybunalskibiuro@klub-aikido.comwww
 

Dojo na mapie: