Nadchodzące wydarzenia

Informacje organizacyjne

 • Instruktorzy

  Instruktorzy są trzonem każdego klubu i każdej organizacji. Siłą CAA Polska są doskonale wykształceni instruktorzy z wysokimi stopniami mistrzowskimi, dla których nauczanie aikido jest zawodem, pasją, życiowym wyborem. To dzięki ich pracy, w naszych klubach codziennie uczą się się dzieci, młodzież i dorośli osiągając coraz wyższy poziom wyszkolenia. Potrafią zarazić swoją pasją i zmotywować do wytężonej pracy nad sobą co sprawia, że grono aikidoków stale się powiększa.

 • Kluby

  CAA Polska tworzą kluby z Polski i zagranicy. Naszym wspólnym celem jest rozpowszechnianie idei aikido, zachęcanie do trenowania, stwarzanie możliwości harmonijnego rozwoju już od najmłodszych lat. W naszych klubach działają i rozwijają się grupy dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych.

 • Egzaminy

  Egzamin jest bardzo ważnym elementem w treningu każdego aikidoki. Zdobywanie stopni i zdawanie egzaminów nie jest w aikido celem samym w sobie, ale każdy egzamin to kolejny punkt odniesienia dla codziennej pracy nad sobą.

 • Stopnie

  W CAA Polska funkcjonują dwa systemy stopni: stopnie uczniowskie KYU oraz stopnie mistrzowskie DAN. System stopni uczniowskich obejmuje już najmłodszych adeptów aikido, poczynając od dyplomów 1 i 2 stopnia,a kończąc na 7 kyu – ostatnim stopniu młodzieżowo- dziecięcym. Stopnie dla dorosłych rozpoczynają się od 6 kyu i kończą na 1 kyu. Kolejnym etapem są stopnie dan. Od 1 do 4 dan obowiązują egzaminy techniczne, stopnie powyżej 4 dan otrzymuje się poprzez rekomendację organizacji, udzielaną dla poszczególnych osób do Hombu Dojo w Tokio.

 

Centrum Aikido Aikikai Polska

 

Centrum Aikido Aikikai Polska powstało w 1998 roku. Obecnie jest organizacją aikido zrzeszającą kluby i instruktorów z całej Polski oraz współpracującą z klubami zagranicznymi.
Dyrektorem Technicznym CAA Polska jest Sensei Roman Hoffmann 6 dan.

 

O Aikido

 

Aikido to sztuka walki łącząca w sposób harmonijny ciało i umysł ćwiczącego, w której głównym celem jest filozofia rozwoju i pojmowania życia. Powszechnie uważa się, że aikido jest czymś więcej, niż jednym z wielu systemów walki. Mówi się, że aikido to sztuka wojenna bez walki, a w technikach i sposobach poruszania splatają się elementy psychologii i filozofii.