Aiki-FIT

logo

Podstawowe informacje dotyczące klubu

 


Opis klubu:

Prywatny Klub Aikido AIKI-FIT został założony  przez Jacka Engela (4 dan Aikido Aikikai). Nasze aikido charakteryzuje się dużą dynamiką i dbałością o szczegóły jest to główny nurt aikido Aikikai z siedzibą  Hombu Dojo w Tokio.
Blisko ćwierć wieku poprzez uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych stażach i szkołach Aikido utrzymujemy regularny kontakt z mistrzami japońskimi - Shoji Seki 8DAN Shihan Hombu Dojo w Tokio,  Katsuaki Asai 8DAN, Minoru Kanetsuka  7 DAN AIKIDO AIKIKAI  dyrektor Brytyjskiej Federacji Aikido, T.K. Chiba 8Dan,  Inagaki Sensei, Tsuruzo Miyamoto 7DAN, Etsuji Hori 7Dan, Isoyama Sensei 8DAN, Yamada Sensei 8Dan, CH. Tissier 7 DAN i inni.
Nasi instruktorzy ćwiczyli i doskonalili swoje techniki również z tak znakomitymi mistrzami jak Yoji Fujimoto 8 DAN, Shoji Nishio 8DAN, Kenzo Miyazawa, których niestety nie ma już wśród nas.
Decydujący wpływ na ruch i metodykę nauczania Aikido w naszym klubie mają powyżsi shihani,  którzy egzaminują nas na stopnie mistrzowskie.
Główny instruktor naszej sekcji Jacek Engel otrzymał stopnie mistrzowskie w wyniku praktycznego egzaminu zdanego przed  japońskimi mistrzami aikido:
1 DAN egzaminator  Minoru Kanetsuka Sensei 7 Dan
2 DAN egzaminator  Katsuaki Asai Sensei 8 Dan
3 DAN egzaminator  Katsuaki Asai Sensei 8 Dan
4 DAN egzaminator Shoji Seki 8 Dan Shihan Hombu Dojo w Tokio
Równorzędnie obok typowego Aikido prowadzone są zajęcia z bokken (drewniany miecz), jo (kij) i tanto (nóż) - droga Iwama Morihiro Saito Sensei 9 DAN aikido aikikai. Zwróciwszy uwagę na to, iż Aikido opiera się na technikach japońskiego miecza, ćwiczenie z wyżej wymienionym sprzętem jest bardzo pomocne w zrozumieniu zasad tej pięknej sztuki walki.


Lista dojo:

Nazwa dojoe-mailwww
Dojo Aiki-Fit Kamienica Polska – Hala Sportowa
Dojo Aiki-Fit „SMS NOBILITO”www
Dojo Aiki-Fit „Poraj”
Dojo Aiki-Fit „Główne dojo” Częstochowa
 

Dojo na mapie: